570339-2024 - Resultat
Sverige – Juridiska tjänster – Juridiska tjänster 2024, SLL1661
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – förenklat system
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelJuridiska tjänster 2024, SLL1661
BeskrivningUpphandlingen omfattar nedanstående områden: Upphandlingsjuridik IT-rätt Immaterialrätt och Life Science Arbetsrätt Fullservice
Intern identifierareFSN 2024-0139
Typ av förfarandeAnnat förfarande i ett steg
Förfarandets viktigaste känneteckenDenna upphandling genomförs enligt 19 kap LOU enligt följande. Alla leverantörer kan lämna anbud i denna Upphandling i enlighet med vad som närmare framgår i denna Anbudsinfordran. Upphandlingen genomförs i ett steg vilket innebär att Anbudsgivare ska lämna in anbud senast sista anbudsdagen. Efter anbudsöppning genomförs prövning och utvärdering av de anbud som inkommit i rätt tid i enlighet med vad som anges i denna Anbudsinfordran med bilagor. Prövningen och utvärderingen kommer att genomföras med utgångspunkt i de uppgifter som Anbudsgivaren redovisat i sitt anbud. Prövning och utvärdering genomförs per Område. Beställaren har rätt att föra förhandlingar med en eller flera Anbudsgivare. Beställaren förbehåller sig rätten att anta anbud utan föregående förhandlingar. Anbudsgivare uppmanas därför att lämna bästa möjliga anbud vid inlämningen av anbud i denna Upphandling.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79100000 Juridiska tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000