570396-2023 - ResultatSverige-Norrköping: Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ytbärgardräkter
Referensnummer: 21-01155
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör
II.1.4.
Kort beskrivning
Sjöfartsverket inbjuder härmed att lämna anbud på upphandling av ytbärgardräkter.
Upphandlingsföremål
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
18143000 Skyddskläder, 37412243 Dykdräkter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen