570402-2018 - ResultatSverige-Eskilstuna: Konsulttjänster för infrastruktur
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal konsulter för planstöd och stadsutveckling
Referensnummer: TK 18.073
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71311300 Konsulttjänster för infrastruktur
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser tillhandahållande av konsulter för planstöd och stadsutveckling.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster, 71241000 Genomförbarhetsstudie, rådgivning och analys, 71242000 Projektering och formgivning, kostnadsuppskattning, 71313000 Miljötekniska konsulttjänster, 71400000 Stadsplanering och landskapsvård, 71410000 Stadsplanering, 71420000 Landskapsarkitektur
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen