570409-2018 - ResultatSverige-Sundsvall: Träavfall
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Behandling och transport av grovavfall
Referensnummer: REKO-2018-00024
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
03416000 Träavfall
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser transport, mottagning, behandling och slutligt omhändertagande av grovavfall från återvinningscentralerna i Sundsvalls kommun.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Anbudssumma Behandling
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
03416000 Träavfall, 19600000 Skinnrester, textil-, gummi- och plastavfall, 90512000 Avfallstransport, 90500000 Avfallstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Anbudssumma Transport
Del nr: 2