2. Förfarande
Förfarande
Titel: HVO100
Beskrivning: Karlstads kommun och ingående parter söker en leverantör för leverans av HVO100 och AdBlue samt, genom hyra, tillhandahållande av tankanläggningar inklusive betallösning för en avtalsperiond på 4 år. Upphandlingen sker som ett selektivt förfarande, vilket innebär att den görs i två steg. Steg 1: Anbudsansökan Steg 2: Anbudsinlämnande
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 09100000 Bränslen
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:88760:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 09134200 Dieselbränsle, 09134230 Biodiesel