570445-2020 - ResultatSverige-PARTILLE: Motorfordon
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Anläggningsbil med lastväxlare.
Referensnummer: 20/51
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34100000 Motorfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Partille kommun inbjuder er härmed att inkomma med anbud som syftar till att teckna avtal om leverans av en fabriksny lastväxlare och plogfäste.
Leveransen avser komplett fordon inklusive påbyggnader och eventuella kvalitetsaspekter.
OBS! Inga frågor/svar under semesterperioden Vecka 28- 32
Fordonet ska levereras så snart som möjligt efter kontraktstecknande/tillverkning - ca 7 månader efter beställning eller enligt överenskommelse.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Enligt kort beskrivning ovan.