57045-2020 - ResultatSverige-Tumba: Programvaruutvecklingstjänster för schemaläggning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Schemaläggningsverktyg
Referensnummer: 2018:745
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72212332 Programvaruutvecklingstjänster för schemaläggning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar leverans av schemaläggningsverktyg till UF och AVUX som tjänst till Botkyrka kommun (nedan Kommunen) i enlighet med krav och villkor i upphandlingsdokumenten.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48332000 Programvara för schemaläggning, 48700000 Verktygsprogram, 72212771 Programvaruutvecklingstjänster för allmänna verktygsprogram
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Tjänsten ska levereras som ett helhetsåtagande, där Leverantören tar ett helhetsansvar för den funktionella leveransen av Tjänsten. För vidare information om upphandlingens omfattning, syfte samt beskrivning av nuläge, se kravspecifikationen avsnitt 1.