570498-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Livsmedel, drycker, tobak o d – Skafferivaror för brukare och enheter
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelSkafferivaror för brukare och enheter
BeskrivningUppdraget avser och omfattar köp av konsumentprodukter via leverantörens webbportal (onlinebeställning) med tillhörande leverans samt fysiskt köp i butik för brukare och beställande enheter. Uppdraget gäller för brukare i ordinärt boende i Nynäshamns kommun som har biståndsbeslut avseende hjälp med livsmedelsinköp. Avtalet avser samtliga brukare oavsett brukarens val av hemtjänstleverantör. Därtill kan det tillkomma beställande enheter (kommunala verksamheter) som kan få tillgång till avtalet.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelAnbudsområde 1 - Brukare
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelAnbudsområde 2 - Beställande enheter