2. Förfarande
Förfarande
Titel: Telefonisttjänster
Beskrivning: Region Västmanland ska upphandla en leverantör som åtar sig att leverera telefonisttjänster kvälls- och nattbemanning för samtal till Region Västmanlands växel alla dagar året om till i enlighet med vad som beskrivs i upphandlingsdokumenten. I uppdraget ingår även att ta emot samtal övriga tider om så behövs så kallad overflow (under dagtid, vid toppar eller annan överenskommen tid).
Intern identifierare: IN-IN23-0439
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 64214200 Telefonväxeltjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000