570685-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Konsulttjänster för projektledning – konsulttjänster som projektledare, uppdragsledare, förändringsledare och kravledare.
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titelkonsulttjänster som projektledare, uppdragsledare, förändringsledare och kravledare.
Beskrivningkonsulttjänster som projektledare, uppdragsledare, förändringsledare och kravledare.
Intern identifierareKs 315/2026
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72224000 Konsulttjänster för projektledning
Ytterligare klassificering (cpv): 79421000 Projektledning, förutom bygg – och anläggningsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000