570740-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster – Teknisk utredning byggnadsverk
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTeknisk utredning byggnadsverk
BeskrivningUpphandlingen syftar till att teckna kontrakt om konsulttjänster avseende utvärdering av befintliga brokonstruktioner i Stora Hamnkanalen i Göteborg med syfte att rekommendera val av teknisk lösning för kommande projektering av om- och nybyggnad.
Intern identifierareSMF-2025-01406
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 44212120 Brokonstruktioner, 71300000 Ingenjörstjänster, 71318000 Byggtekniska konsulttjänster och rådgivning, 71322000 Ingenjörstjänster avseende väg- och vattenbyggnation, 71322300 Konstruktion av broar, 71631400 Teknisk besiktning av tekniska konstruktioner, 71631450 Brobesiktning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000