570743-2018 - ÄndringSverige-Sollentuna: Socialvård och tillhörande tjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Driftsupphandling avseende Rotebergsvägens gruppbostad
Referensnummer: SK2018-0070
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85300000 Socialvård och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget innebär ett helhetsansvar för driften av boendet. Utföraren ska erbjuda brukarna stöd, service, vägledning och omvårdnad utifrån deras individuella behov, enligt lagen (1993:387) om stöd och service till vissa funktionshindrade, så att de får möjlighet att leva som andra. Under perioden 21.12.2018 - 7.1.2019 kommer inga svar på inkomna frågor att publiceras.