570769-2018 - ÄndringSverige-Stockholm: Städning och renhållning
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lokalvård i Umeå
Referensnummer: FOI-2018-804
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90900000 Städning och renhållning
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget avser lokalvårdstjänster vid FOI:s verksamhetsplats i Umeå och omfattar ordinarie lokalvård samt periodiskt underhåll såsom golvvård och fönsterputsning.
Upphandlingsobjektet
Upphandlingen avser lokalvårdstjänster vid FOI:s verksamhetsplats i Umeå och omfattar ordinarie lokalvård samt periodiskt lokalvård såsom golvvård och fönsterputsning. Omfattning och förutsättningar är beskrivna i detta upphandlingsdokument med bilagor.