57078-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Kläder, skor, väskor och tillbehör – Arbetskläder till Lokalvård, kök och badverksamhet 2024
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelArbetskläder till Lokalvård, kök och badverksamhet 2024
BeskrivningUpphandlingen omfattar arbetskläder till Luleå Kommuns personal inom lokalvård, kök och badverksamhet.
Intern identifierareKLF 2024/56
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 18000000 Kläder, skor, väskor och tillbehör
Ytterligare klassificering (cpv): 18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör, 18813100 Sandaler, 18813300 Lågskor, 18830000 Skyddsskor
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareArbetskläder till Lokalvård, kök och badverksamhet 2024