570799-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Skrivbyråtjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Informationscentrum för sällsynta hälsotillstånd
Referensnummer: 2.7-13432/2023
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
92312211 Skrivbyråtjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
I uppdraget ingår ansvar för produktion och kvalitetssäkring av texterna i kunskapsdatabasen, samt informationsspridning om sällsynta hälsotillstånd.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85121200 Medicinska specialisttjänster, 85321000 Administration inom socialtjänsten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen