570830-2021 - ResultatSverige-Södertälje: Gasformiga bränslen
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TI 2021-1024 Gas & Gasol Södertälje kommun, Katrineholms kommun, Telgekoncernen
Referensnummer: TI 2021-1024
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
09120000 Gasformiga bränslen
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser leveranser av Gas, Gasol till Telgekoncernen, Södertälje kommun ,Katrineholms kommun samt Västra Sörmlands Räddningstjänst.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
09122000 Propan och butan, 24110000 Industrigaser
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen