See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Hemostatika (ej läkemedelsklassat), durasubstitut, sealant/tätningsprodukter och antibiotikaplattor
Beskrivning: Upphandlingen avser hemostatika (ej läkemedelsklassat), durasubstitut, sealant/tätningsprodukter och antibiotikaplattor. De produkter som omfattas av denna upphandling används inom Beställarens verksamheter där kirurgiska ingrepp utförs.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33141127 Resorberbara hemostatika
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Passiv - Hemostatika - skiktad oxiderad cellulosa
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:124383:Lot:1
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Passiv - Hemostatika - oxiderad cellulosa
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:124383:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Passiv - Hemostatika - oxiderad cellulosa suturerbar/användbar som tamponad
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:124383:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Passiv - Hemostatika - oxiderad cellulosa i pulverform - för laparaskopisk kirurgi
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:124383:Lot:4
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Passiv - Hemostatika - Gelatin
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:124383:Lot:5
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Hemostatika - flytande 5-8 ml utan trombin
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:124383:Lot:6
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Hemostatika - flytande 5 ml med trombin
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:124383:Lot:7
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Hemostatika - flytande 8-10 ml med trombin
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:124383:Lot:8
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: Hemostatika - Aktiv
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:124383:Lot:9
Del (anbudsområde): LOT-0010
Titel: Antibiotikaplatta
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:124383:Lot:10
Del (anbudsområde): LOT-0011
Titel: Sealant/tätningsprodukt för inre vävnad
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:124383:Lot:11
Del (anbudsområde): LOT-0012
Titel: Durasubstitut kollagen onlay
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:124383:Lot:12
Del (anbudsområde): LOT-0013
Titel: Durasubstitut kollagen onlay - suturerbar
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:124383:Lot:13
Del (anbudsområde): LOT-0014
Titel: Durasubstitut kollagen suturerbar
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:124383:Lot:14
Del (anbudsområde): LOT-0015
Titel: Hemostatika och adherans prevention
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:124383:Lot:15
Del (anbudsområde): LOT-0016
Titel: Benvax
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:124383:Lot:16