See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal - Hyra av entreprenadmaskiner och lastbilar samt leverans och transport av grus- och schaktmassor
Beskrivning: Upphandlingen omfattar hyra av entreprenadmaskiner och lastbilar med förare samt leverans och transport av grus- och schaktmassor till Sigtuna kommun samt Sigtuna Vatten & Renhållning AB.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 14000000 Gruvprodukter, basmetaller och tillhörande produkter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:114000:Lot:1