2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ny upphandling av servrar, service, support och livscykelhantering
Beskrivning: Ramavtal för att säkerställa det fortsatta behovet av servrar inklusive service, support och livscykelhantering.
Intern identifierare: A473.491/2025
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 48820000 Servrar
Ytterligare klassificering (cpv): 72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72250000 System- och stödtjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Polismyndigheten behöver upphandla ett Ramavtal för att säkerställa det fortsatta behovet av servrar inklusive service, support och livscykelhantering.
Intern identifierare: Ny upphandling av servrar, service, support och livscykelhantering