571033-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Hultsfred: Trafikskoletjänster
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Utbildning för förare av tunga fordon och entreprenadmaskiner
Referensnummer: U-146-2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
80411000 Trafikskoletjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Hultsfreds kommun genomför en upphandling av Utbildning för förare av tunga fordon och entreprenadmaskiner för Hultsfreds gymnasium och vuxenutbildningen.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
80400000 Vuxen- och annan undervisning, 80410000 Diverse skoltjänster, 80411100 Tjänster för körkortsprov
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen