571062-2020 - ÄndringSverige-Gävle: Medicinska förbrukningsartiklar
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förbrukningsmaterial sjukvård
Referensnummer: RS 2020/95
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Gävleborg avser att upphandla en leverantör gällande förbrukningsmaterial med inköp, lagerhållning, plockning/packning, kundservice/support, förskrivarstöd inom Inkontinensområdet och distribution till beställande enheter och brukare inom Regionen.