57107-2026 - Resultat
Sverige – Sportskor – Träningsskor till rekryter
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Träningsskor till rekryter
Beskrivning: Syftet med upphandlingen är att tillgodose Försvarsmaktens löpande behov av träningsskor till de värnpliktiga. Med träningsskor avses inomhusskor och löparskor.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 18820000 Sportskor
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:119609:Lot:1