571071-2019 - KonkurrensutsättningSverige-ESKILSTUNA: Biodiesel
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RME Biodiesel
Referensnummer: 4531/2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
09134230 Biodiesel
II.1.4.
Kort beskrivning
Inköp och leverans av RME Biodiesel till Fortifikationsverket (FORTV) och Statens Fastighetsverk (SFV).
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
09130000 Petroleum och destillat
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen