571145-2024 - Resultat
Sverige – Byggnation av ålderdomshem – Nybyggnad av särskilt boende Nya Nyhamnsgården
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelNybyggnad av särskilt boende Nya Nyhamnsgården
BeskrivningHöganäs kommun bjuder in till upphandling av Nya Nyhamnsgården, ett särskilt boende i Nyhamsläge.
Föregående meddelande2127-2023
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45215212 Byggnation av ålderdomshem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:86731:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45215213 Byggnation av vårdhem