Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/stockholm/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av julklappar (gåvokort)
Referensnummer: SF 2022/414
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 22321000 Julkort
II.1.4.
Kort beskrivning
Serviceförvaltingen har fått i uppdrag att genomföra en gemensam upphandling för samtliga förvaltningar och bolag av julklappar till stadens medarbetare. Beställaren ska kunna beställa julklapparna för julen 2022. Avtalet börjar gälla från och med avtal tecknats genom stadens inköpssystem. Gåvokortens giltighetstid ska vara minst sex (6) månader från det datum som överenskommits om med respektive förvaltning och bolag.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 58 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 22321000 Julkort, 30199740 Kort med tryckt hälsning, 30237131 Elektroniska kort
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen