57118-2026 - Resultat
Sverige – Kläder, skor, väskor och tillbehör – Skyddsskor och skyddshandskar
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelSkyddsskor och skyddshandskar
BeskrivningUpphandling av ramavtal för skyddsskor och skyddshandskar för Trafikverkets verksamhet.
Intern identifierareKOM-418066
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 18000000 Kläder, skor, väskor och tillbehör
Ytterligare klassificering (cpv): 18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör, 18813300 Lågskor, 18830000 Skyddsskor, 18831000 Skor med stålhätta, 18832000 Specialskor
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareSkyddsskor och skyddshandskar