571208-2023 - ResultatSverige-Uppsala: Revision
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Revisionstjänster för kommunrevisionen
Referensnummer: KSN-2022-03320
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79212000 Revision
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar revisionstjänster inom Uppsala kommun och kommunkoncern. Revisorerna i Uppsala kommun inbjuder leverantörer att lämna anbud på uppdraget som sakkunnigt biträde till kommunens revisorer, till lekmannarevisorerna i kommunens samtliga bolag samt till kommunens revisorer i två av kommunens stiftelser.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen