Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Frivillig förhandsinsyn: eftermarknadsavtal Simply Go Mini
Referensnummer: SLSO 2021-2999
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
SLSO avser med denna frivilliga förhandsinsyn meddela SLSO:s avsikt att teckna avtal avseende tillbehör och reservdelar till Simply Go Mini genom förhandlat förfarande utan föregående annonsering.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33157000 Utrustning för gasbehandling och annan andningsstödjande utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen