Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Markskötsel FO Frescati
Referensnummer: 20/104
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 77314000 Markskötsel
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling omfattar en entreprenad avseende drift (tillsyn och skötsel) och visst underhåll (planerat underhåll och avhjälpande underhåll) under barmarksperiod och snöperiod av i entreprenaden ingående utvändiga markytor. Under snöperiod ska Leverantören ha jour dygnet om. Olika typer av tilläggsarbeten kan komma att beställas, till exempel anläggningsarbeten och klottersanering. Entreprenaden omfattar områdena Campus Frescati, Campus Kista, Spökslottet, Studentpalatset och Albanova.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 77310000 Plantering och skötsel av grönområden, 77311000 Skötsel av trädgårdar och parker, 77313000 Parkskötsel, 77314000 Markskötsel, 90620000 Snöröjning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen