Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Taxi - skolskjuts i Höörs kommun
Referensnummer: BUN 2020/249
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 60100000 Vägtransporter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling omfattar skolskjuts med taxi i Höörs kommun. Upphandlande myndighet, Höörs kommun avser att teckna ramavtal från 1.7.2021 till 30.6.2024 med möjlighet att förlänga i två år. Upphandlingen genomförs av Inköpscentralen för Östra Göinge, Osby, Hörby, Höör och Bromölla.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 8 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 60100000 Vägtransporter, 60120000 Taxitjänster, 60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen