571417-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Karlskrona: Städning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lokalvård till Räddningstjänsten Östra Blekinge
Referensnummer: KS 2021/7597 2.6.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90910000 Städning
II.1.4.
Kort beskrivning
Räddningstjänsten Östra Blekinge, inbjuder till att lämna anbud avseende Upphandling av lokalvård med social hänsyn.
Upphandlande myndighet/er
Räddningstjänsten Östra Blekinge 222000-1255
Tjänsten
Upphandlingen avser lokalvård för Räddningstjänstens heltidsstationer i Karlskrona (del 1) och Ronneby samt lektionssalar på övningsfält i Ronneby (del 2). För båda delar ingår även option om fönsterputsning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90900000 Städning och renhållning, 90911000 Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen