2. Förfarande
Förfarande
Titel: NYBYGGNAD CENTRALLAGER HUS 52, LÄNSSJUKHUSET I KALMAR
Beskrivning: Region Kalmar Län söker med denna upphandling en samarbetspart som ska leda arbetet med planering, upphandla erforderliga kompetenser för att gemensamt i projektet projektera och genomföra entreprenaden tillsammans med beställaren och vara med och skapa välfungerande centrallager i Region Kalmar län. Entreprenaden har arbetsformen partnering enligt intentionerna i 1. Entreprenadkontraktet.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45210000 Byggnadsanläggning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001