571469-2019 - ÄndringSverige-Stockholm: Medicinsk utrustning
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Såg- och Borrutrustning till Ortopeden Danderyds Sjukhus AB.
Referensnummer: DS2019-2022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Danderyds Sjukhus AB upphandlar ortopedisk utrustning till ortopedkliniken. Utrustning kommer att köpas in för att täcka ett behov av återanskaffning och nyanskaffning av motsvarande eller liknande utrustning vid Danderyds Sjukhus AB