571479-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Datainsamlings- och kollateringstjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
PR and media monitoring
Referensnummer: UH-2021-31
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72314000 Datainsamlings- och kollateringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
This tender document is for the procurement of PR and media monitoring for the oranization V.S. VisitSweden AB (org. nr. 556500-7621).
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 6 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
72314000 Datainsamlings- och kollateringstjänster, 64216000 Elektroniska meddelande- och informationstjänster, 48481000 Programvara för försäljning eller marknadsföring, 48500000 Programvara för kommunikation och multimedia, 48510000 Programvara för kommunikation, 72212480 Programvaruutvecklingstjänster för försäljning, marknadsföring och affärsunderrättelser, 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet, 79300000 Marknadsundersökningar och ekonomiska undersökningar; opinionsundersökningar och statistik, 79416000 Public relations, 79980000 Prenumerationstjänster, 92400000 Nyhetsbyråtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
This procurement´s objective is to sign a framework agreement with one supplier for a period of one (1) year with the possibility of extension of one (1) year plus one (1) year plus one (1) year with a maximum contract period of four (4) years.
The estimated value of the agreement is 4 000 000 SEK.
The agreement is limited to a total value of 6 000 000 SEK.
The procurement is carried out in accordance with the Swedish Act of public procurements (2016:1145 "Lag om offentlig upphandling") for procurements exceeding the threshold value of procurement within the European Union (2016:1145 Ch. 6 § 1) "Öppet förfarande".