Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Markskötsel FO1, FO2 och FO6
Referensnummer: 2020-17178
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 77300000 Trädgårdstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
AB Stockholmshem inbjuder till att lämna ansökan på uppdrag avseende markskötsel. AB Stockholmshem arbetar målmedvetet för att skapa gröna hem där människor vill bo och leva. Stockholmshems målsättning för entreprenaden är att uppnå en kostnadseffektiv drift, skötsel och underhåll av Stockholmshems bostadsområden genom ett långsiktigt samarbete mellan B och L
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 75 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 77300000 Trädgårdstjänster, 77310000 Plantering och skötsel av grönområden, 77311000 Skötsel av trädgårdar och parker, 77313000 Parkskötsel, 77314000 Markskötsel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen