571587-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Tvätt- och kemtvättstjänster – Cirkulationstvätt av egenägda textilier
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelCirkulationstvätt av egenägda textilier
BeskrivningCirkulationstvätt avseende arbetskläder inom vård- och omsorgsverksamhet.
Intern identifierare25/22
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 98310000 Tvätt- och kemtvättstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000