571632-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Helsingborg: Försäljning av fastigheter
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal transaktionskonsulter
Referensnummer: 19/66
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
70123000 Försäljning av fastigheter
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser tjänster beträffande fastighetstransaktioner inkluderande strategisk transaktionsrådgivning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
66170000 Finansiell rådgivning, hantering av finansiella transaktioner och clearinghouse-tjänster, 70100000 Fastighetsmäklartjänster avseende egen fast egendom
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen