See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Drift av utemiljö, gata, park och fastighet
Beskrivning: Uppdraget avser drift och underhållsentreprenad av grönyteskötsel och snöröjning. Entreprenaden är delad i ett antal geografiska områden.
Intern identifierare: 2024_22/17
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90620000 Snöröjning
Ytterligare klassificering (cpv): 77313000 Parkskötsel, 98341130 Fastighetsskötsel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Drift av utemiljö, grönytor och snöröjning
Beskrivning: Drift av utemiljö för fastighet, gata och park,
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Område 1 Bottnaryd, Ryd, Norra Unnaryd med omnejd
Beskrivning: Drift av utemiljö gata, park och skog
Ytterligare klassificering (cpv): 77313000 Parkskötsel
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Område 2 Barnarp, Norrahammar, Taberg, Torsvik, Månsarp
Beskrivning: Drift av utemiljö gata, park och fastighet
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Område 3 Tenhult, Öggestorp, Lekeryd
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Område 4 Bankeryd, Trånghalla, Strandängen
Beskrivning: Drift av utemiljö, gata, park och fastighet
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Område 5 Jönköping
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Område 6 Huskvarna
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Område 7 Visingsö, Ölmstad, Kaxholmen, Skärstad och Örserum