Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/stockholm/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av ramavtal Trädvårdstjänster
Referensnummer: 2021-4800
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 77300000 Trädgårdstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
AB Stockholmshem inbjuder till att lämna anbud på denna upphandling avseende Trädvårdstjänster. Uppdraget omfattar alla förekommande typer av beskärnings- och fällningsarbeten och där närliggande tjänster, som t.ex. rådgivning och inventering.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 8 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 77000000 Jordbruks-, skogsbruks-, trädgårds-, vattenbruks- och biodlingstjänster, 77300000 Trädgårdstjänster, 77310000 Plantering och skötsel av grönområden, 77340000 Beskärning av träd och klippning av häckar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen