2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ventilationsarbeten, Ramavtal
Beskrivning: Norrtälje kommun och NVAA avser upphandla nya ramavtal för ventilationsarbeten.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50000000 Reparation och underhåll
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:110856:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 70000000 Tjänster avseende fast egendom, 42000000 Industrimaskiner, 42500000 Kyl- och ventilationsutrustning, 42512300 Värme-, ventilations- och luftkonditioneringsenheter, 42520000 Ventilationsutrustning, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 45331200 Installation av ventilation och luftkonditionering, 45331210 Installation av ventilation, 71315410 Inspektion av ventilationssystem, 71321400 Konsulttjänster inom ventilation