57169-2018 - ResultatSverige-Örebro: Eldistribution och tillhörande tjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal för leverans av fysisk el samt rådgivning
Referensnummer: 17/67
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
65300000 Eldistribution och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för leverans av fysisk el samt rådgivning till ÖBO och dess dotterbolag.
Beställarens har ca 965 st uttagspunkter och en förbrukning på ca 37,5 GWh/år.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
65310000 Eldistribution, 71314000 Energi och tillhörande tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen