571705-2024 - Resultat
Sverige – Medicinsk utrustning – Läkemedelsautomater
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelLäkemedelsautomater
BeskrivningUpphandlingen avser dosdispensering av läkemedel till brukare i det egna hemmet samt tillhörande administrationstjänst, där kommunen (beställaren) har tagit över ansvaret för brukarens läkemedelshantering.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:92943:Lot:1