2. Förfarande
Förfarande
Titel: E23 Elkraft, Halltorp Kalmar
Beskrivning: Totalentreprenad för Elkraftsinstallationer för ny kriminalvårdsanstalt. Anläggningens totala effektbehov är ca 2,5 MW varav ca 2 MW reservkraft.
Intern identifierare: SPF2025-060
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45315100 Eltekniska installationer
Ytterligare klassificering (cpv): 31682500 Reservelektricitetsaggregat, 45315600 Lågspänningsanläggningar, 45315500 Medelspänningsanläggningar, 45315400 Högspänningsanläggningar, 45315300 Anläggningar för elförsörjning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Totalentreprenad för Elkraftsinstallationer för ny kriminalvårdsanstalt.
Intern identifierare: E23 Elkraft, Halltorp Kalmar