571847-2022 - ÄndringSverige-Kristianstad: Varuautomater
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Läkemedelsautomater
Referensnummer: 2021-O002117
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
42933000 Varuautomater
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser inköp av Läkemedelsautomater designade efter respektive beställande förvaltnings behov för Region Skåne,  för införande i pilotfas, utrullning av resterande automater (breddinförande) vid godkänd pilot samt utveckling av läkemedelsautomatsystem