2. Förfarande
Förfarande
Titel: Matinköp via webb
Beskrivning: Omfattning Vaxholms stad avser att upphandla ett ramavtal med en leverantör avseende plock, pack och leverans av dagligavaror via leverantörens webbportal till hemtjänstens biståndsberättigade brukare. Staden betalar för plock, pack och leverans. Varorna betalas av brukarna.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:107547:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 15100000 Animaliska livsmedel, kött och köttprodukter, 15200000 Beredd och konserverad fisk, 15300000 Frukt, grönsaker och liknande produkter, 15400000 Animaliska eller vegetabiliska oljor och fetter, 15500000 Mejeriprodukter, 15600000 Spannmålsprodukter, stärkelse och stärkelseprodukter, 15800000 Diverse livsmedel, 15900000 Drycker, tobak o d