Typ av upphandlande myndighet Annan typ: Intresseorganisation
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Digital arbetsplats tjänster
Referensnummer: 19/325
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72500000 Datortjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar SKR:s helhetsbehov av tjänster till Digital arbetsplats för SKR:s alla användare.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning, 72250000 System- och stödtjänster, 72253000 Helpdesk- och stödtjänster, 72510000 Administrativa tjänster för datorer, 72514000 Drift av dataanläggning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen