572016-2020 - ResultatSverige-Östersund: Redovisning och revision
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Revisionstjänster Almi Företagspartner AB
Referensnummer: UH-2020-26
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79210000 Redovisning och revision
II.1.4.
Kort beskrivning
Almi Företagspartner AB upphandlar revisionstjänster.
Almi har tidigare genomfört en upphandling av revision med avtalstid från årsstämman 2017. Detta avtal löper ut i samband med årsstämman 2021, varför en ny upphandling nu genomförs för tiden därefter. Avtalstiden är tre (3) år med möjlighet för Almi till förlängning med ytterligare ett (1) år.
Uppdraget omfattar i huvudsak revision för Almikoncernens samtliga, fn. 25 koncernbolag enligt gällande lagar och förordningar, statens ägarpolicy samt övriga regelverk som Almi följer.
Den bedömda revisionsinsatsen 2020 bedöms uppgå till mellan 1 200 och 1 500 timmar.
Välkommen med er ansökan!
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Revisionstjänster