2. Förfarande
Förfarande
Titel: RAMAVTAL - LÖPANDE MÅLNINGSARBETEN, FAMILJEBOSTÄDER I GÖTEBORG AB
Beskrivning: Upphandlingen avser avtal för avrop av löpande måleriarbeten som finns inom beställarens bestånd. Avtalen omfattar vanligt förekommande måleriarbeten i och i anslutning till bostadslägenheter, lokaler, allmänna utrymmen och utvändiga installationer. Beställaren förbehåller sig rätten att göra separata upphandlingar avseende planerat underhåll d.v.s. planerade åtgärder av mer omfattande art samt återkommande åtgärder med långa intervall.
Intern identifierare: 24/1
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: ja
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45442100 Målning
Ytterligare klassificering (cpv): 50000000 Reparation och underhåll
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000