57206-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Skötsel, reparation och underhåll av bilpark – Fordonsservice, Gästrike återvinnare
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelFordonsservice, Gästrike återvinnare
BeskrivningGästrike återvinnare upphandlar fordonsservice på tunga fordon.
Intern identifierare50013
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 50111000 Skötsel, reparation och underhåll av bilpark
Ytterligare klassificering (cpv): 50110000 Reparations- och underhållstjänster av motorfordon och tillhörande utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelScania
BeskrivningService och underhåll av Scania-fordon
Intern identifierareScania
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelVolvo
BeskrivningService och underhåll av Volvo-fordon
Intern identifierareVolvo
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelÖvriga märken Mercedes, DAF, Iveco, Man m fl.
BeskrivningService och underhåll av övriga märkes fordon
Intern identifierareÖvriga märken Mercedes, DAF, Iveco, Man m fl.