572077-2025 - Resultat
Sverige – Hälso- och sjukvård samt socialvård – Korttidsvistelse LSS 9:6, Skåne, Halland, Kronoberg
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – förenklat system
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelKorttidsvistelse LSS 9:6, Skåne, Halland, Kronoberg
BeskrivningUpphandlingen avser korttidsvistelse enligt 9:6 lag (1993:387) om stöd och service till vissa funktionshindrade (LSS). Denna upphandling omfattar korttidsvistelse i form av korttidshem samt läger/kollo-vistelse. Denna upphandling avseende korttidsvistelse omfattar barn, ungdomar och vuxna. Upphandlingen omfattar följande delområden: A. Korttidshem B. Läger/kollo dygn C. Läger/kollo dag
Föregående meddelande131309-2023
Intern identifierare22/15
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
Ytterligare klassificering (cpv): 85300000 Socialvård och tillhörande tjänster, 85310000 Socialt arbete, 85311000 Social omsorg med inkvartering, 85311200 Social omsorg för handikappade, 85311300 Barn- och ungdomsomsorg
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelAllmänna frågor
Intern identifierare1183524-0
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelDelområde A - Korttidshem
BeskrivningEnskilda platser i korttidsvistelse i form av korttidshem Korttidsvistelse i form av korttidshem ska erbjudas dygnet runt årets alla dagar. Insatsen ska kunna erbjudas både regelbundet och vid akuta situationer utifrån den enskildes och anhörigas behov och önskemål.
Intern identifierare1183921-1
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelDelområde B - Kollo/läger dygn
BeskrivningI delområde B omfattas enskilda platser i korttidsvistelse i form av läger/kollo dygn. Med dygn avses en vistelse där den enskilde vistas över tolv (12) timmar.
Intern identifierare1183923-2
Del (anbudsområde)LOT-0004
TitelDelområde C - Kollo/läger dag
BeskrivningI delområde C omfattas enskilda platser i korttidsvistelse i form av läger/kollo dag. Med dag avses en vistelse där den enskilde vistas mindre än tolv (12) timmar.
Intern identifierare1183924-3